pátek 19. srpna 2011

Revitalizace firem

Zhoršuje se Vám cash flow? Máte vysokou fluktuaci? Vázne odbyt? Snižují se Vaší firmě tržby? Rostou zásoby? Prodlužuje se doba splatnosti faktur? Obchodní bilance je záporná? Dlouhodobě sledujete trend Vašeho podniku, a místo aby rostl a prosperoval, tak se Vám zdá, že přešlapuje na místě či je dokonce ztrátový? V tom případě je nejvyšší čas začít se zajímat o pojem "revitalizace firem"!

Restrukturalizace firem

Vaše firma i Vy, ať už jste majitel, jednatel či výkonný manažer, procházíte velice obtížnou situací, pro kterou máme pochopení. Vaše obchodní bilance je nejspíše výrazně záporná, cash flow děsivé, nálada mezi zaměstnanci negativní a nikdo neví, co bude dál.
Možná řešíte otázku, zda propustit určitý počet zaměstnanců, čímž byste snížili náklady a pomohli si minimálně v horizontu krátkého období. Nejspíše uvažujete také nad tím, kde vzít zdroje k dalšímu profinancování provozu, abyste mohli dotáhnout do konce zakázky či vyplatit lidem mzdy.
Restrukturalizace firmy je však mnohem více, než jen snižování počtu zaměstnanců či zvýšení finanční zátěže pro podnik v podobě dalšího úvěru (či nového přeúvěrování). Cílem restrukturalizace nemůže být pouze snížení osobních nákladů (mzdy + odvody). Ve většině podniků činí osobní náklady mezi 10-20% celkových tržeb firmy a pokud tyto začnete snižovat bez jakýchkoliv dalších opatření, nezastaví toto opatření klesající tržby. Řešením nemůže být ani nové financování pracovního kapitálu. Vaše firma potřebuje dlouhodobý a komplexní zásah.

Reklama LUMAL - www.lumal.cz

Vaše reklama zde!

Žádné komentáře:

Okomentovat