pondělí 5. září 2011

Způsobují mobilní telefony zdravotní potíže?

Určitě jste již mnohokrát slyšeli diskuze na toto téma. Probírá se ze všech možných i nemožných úhlů a pohledů. Existuje jistě nespočet výzkumných prací s různými závěry. Jedno je jisté. Mobilní telefony jsou složitou a velmi důležitou součástí bezdrátové komunikace. Dnes už se bez nich vlastně neobejdeme.

Bezdrátová komunikace ovládá svět

Mobilní telefony využívá mnoho lidí na světě a určitě jich znáte i mnoho ve svém okolí, pokud jej nevlastníte přímo i vy. Dalo by se říct, že ovlivňují celou světovou ekonomiku. Bez nich si už dneska nikdo nedokáže svou práci představit. Kdyby se najednou nemohly kupovat a používat mobilní telefony levně, došlo by zcela jistě ke krachu celého komunikačního světa. Počet používaných mobilních telefonů převyšuje v současné době počet obyvatel. A celkový počet lidí, kteří si chtějí koupit mobilní telefony levně, přesahuje až číslo tři miliardy.

Od kterého věku lze bezpečně používat mobil

V podstatě při sbírání informací v otázce ano či ne narazíte na dvě skupiny lidí. První jsou tzv., bezstarostní uživatelé, kteří nemají potřebu vše až tak do detailu řešit. Druhou skupinou jsou lidé, kteří než se rozhodnou pro koupi telefonu svému dítěti, tak nastudují všechny dostupné informace a obrátí se i na hygienickou stanici, po které požadují seznamy zdravotně nezávadných přístrojů. I když, do dnes nebyl prokázán jediný případ zdravotní poškození mobilním telefonem, přesto firmy vydávají ohromné finanční prostředky na výzkum v oblasti působení elektromagnetického záření na člověka.

Hygienické limity

V současné době jsou hygienické limity v České republice nastaveny na opravdu velmi nízkou hranici, tedy jsou přísné a zaručují opravdovou bezpečnost. Zatím jediný vliv, který byl prokázán v souvislosti s používáním mobilů, je ohřívání okolních tkání a částí těla. Proto i mobilní telefony jsou stejně bezpečné.

Reklama LUMAL - www.lumal.cz

  • Provedeme odvoz průmyslového i komunálního odpadu: Objednejte si u nás kontejner na odpad.
Vaše reklama zde!

Žádné komentáře:

Okomentovat